مرکز زیبایی درنیکا
جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت یکی از روش های زیبایی است که در آن چربی های زیر پوست را بر می دارند و پوست صورت را سفت می کنند. لیفت صورت یک تکنیک جوانسازی و زیبایی است که طراوت و شادابی را به پوست بر می گرداند.  با افزایش سن پوست صورت کلاژن خود را از دست می دهد و شل می شود. همچنین میزان چربی در زیر پوست افزایش پیدا می کند. برای کاهش چین و چروک صورت و جوان شدن پوست می توان عمل لیفت صورت انجام داد. این جراحی زیبایی با روش های مختلفی انجام می شود که می تواند زیبایی و جذابیت را به پوست برگرداند.

آشنایی با جراحی لیفت صورت

ریتیدکتومی یا عمل فیس لیفت، نوعی جراحی زیبایی صورت است که بافت پوست دستخوش تغییرات خاصی قرار می گیرد. این روش تهاجمی در نهایت منجر به زیبایی و جوانسازی چهره می شود. در لیفتینگ چهره، افتادگی پوست کاهش پیدا می کند و چین و چروک ها محو می شوند. انواع مختلفی از عمل زیبایی لیفتینگ وجود دارند که می توان زیبایی چهره را با آن تضمین کرد. در ادامه با نحوه عمل و ویژگی های بیشتری از آن آشنا خواهید شد.

فیس لیفت جهت زیبایی بیشتر و جوان سازی پوست انجام می شود. در جراحی لیفت صورت پوست به سمت بالا کشیده می شود. به طور کلی نتیجه این عمل زیبایی، لیفت و بالا بردن پوست صورت است. در این عمل پوست صورت از ناحیه پیشانی، گونه و گردن لیفت و بالا کشیده می شود. اگر در ناحیه پوست صورت چین و چروکی هم وجود داشته باشد، لیفت صورت می تواند آن را برطرف سازد. به همین دلیل باعث شفافیت و جوانی پوست صورت خواهد شد. اگر این جراحی توسط پزشک متخصص باتجربه و کارآمد انجام شود، جای بخیه و عمل روی صورت نخواهد ماند.

بخیه های لیفتینگ صورت بعد از جراحی قابل جذب هستند و هیچ جایی بر روی پوست نمی گذارند. این جراحی زیبایی و جوانسازی پوست، برای هر فردی قابل استفاده خواهد بود. این عمل در عین سادگی و زیبایی، حساسیت های خاص خود را دارد که باید با ظرافت تمام انجام شود. به همین دلیل انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر در این زمینه الزامی است.

طریقه انجام جراحی لیفت صورت

بیشتر بخوانید: لیپوساکشن غبغب

طریقه انجام جراحی لیفت صورت

برای از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست، جوانسازی، جراحی لیفت صورت انجام می شود. به هنگام عمل لیفت صورت، پوست کشیده می شود تا چربی ها و بافت اضافی زیر آن برداشته شود. چین و چروکی بر روی صورت است و از ناحیه بینی تا گونه ها ادامه دارد، توسط عمل لیفتینگ برطرف می شود. در صورت همه ما چربی های اضافه ای وجود دارد که با افزایش سن بیشتر هم می شود. این چربی ها با فیس لیفت خارج خواهد شد تا جوانی و زیبایی به پوست برگردد. جراحی لیفتینگ به روش های مختلف انجام می شود که عبارت است از:

 • مینی لیفت: در این نوع لیفتینگ صورت، تمرکز زیبایی و جراحی بر روی گونه ها است. این جراحی توسط بیهوشی انجام خواهد شد و با برش کنار گوش، پوست گونه کشیده می شود.
 • اندوسکوپیک: جراحی لیفت صورت به سبک اندوسکوپیک، بسیار راحت است و فقط چین و چروک های یک نقطه را تحت تاثیر قرار می دهد. به عنوان مثال اگر فقط چین و چروک بر روی قسمتی از پیشانی باشد در همان ناحیه جراحی لیفتینگ انجام می شود. برش های اندوسکوپیک برای فیس لیفت بسیار کوچک و جزئی هستند و اصلا به چشم نمی آیند.
 • میدفیس لیفت: در این روش جراحی، تمرکز جوانسازی و زیبایی بر روی نواحی خط لبخند، خط فک و گونه هاست. اگر شخصی آمادگی عمل لیفت صورت به طور کامل را نداشته باشد، می تواند از این روش استفاده کند.
 • ساب پریوستئال: عمیق ترین نوع جراحی در لیفتینگ صورت از نوع ساب پریوستئال است. در این عمل تمام عضلاتی که در بیان نقش دارند و همچنین بخش های نرم بافت به سمت بالا کشیده می شوند. با این تکنیک افتادگی و پیری پوست به وسیله جراحی در بخش میانی صورت از بین می رود.

جراحی لیفت صورت برای چه کسی مناسب است؟

تمام افرادی که از شل شدن پوست خود و چین و چروک های صورت خسته شده اند، می توانند جراحی لیفت صورت یا لیفت شقیقه انجام دهند‌. درست است که عمل لیفتینگ صورت نتایج طولانی مدتی خواهد داشت، اما دائمی نیست. به این دلیل که پوست همچنان تا آخر عمر فرسایش و پیری خود را طی می کند. در ادامه افرادی که کاندیدای مناسبی برای لیف صورت هستند، نام برده شده است:

 • افرادی که سیگار نکشند و استعمال دخانیات نداشته باشند.
 • کسانی که شاخص توده بدنی مناسبی دارند و به طور ناگهانی افزایش یا کاهش وزن نخواهند داشت.
 • مراجعانی که از سلامت جسمانی برخوردارند و بیماری پوستی ندارند.
 • کسانی که سطح چین و چروک بر روی پوستشان به طور شدیدی عمیق شده است.

جلسه مشاوره جراحی لیفت صورت

جلسه مشاوره قبل از جراحی لیفت صورت، لزامی است. شما می توانید با پزشک متخصص خود در زمینه انتظارات و اهداف زیبایی که دارید، مشورت کنید. همچنین پزشک شرایط شما را برای جراحی لیفیتنگ صورت بررسی خواهد کرد. سعی کنید با دقت به تمام سوالات پزشک در جلسه مشاوره پاسخ دهید تا نتیجه مطلوب و دلخواهی بگیرید. برخی از مواردی که در جلسه زیبایی به آن پرداخته می شود، عبارت هستند از:

 • داشتن هر گونه سابقه انجام جراحی
 • نوع انتظار و نتیجه از عمل زیبایی
 • مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات و سیگار
 • نوع دارو های مصرفی و مکمل ها
 • داشتن سابقه روش های زیبایی از نوع غیر تهاجمی
 • سابقه حساسیت و داشتن بیماری خاص
 • مدت زمان جراحی و طول درمان در عمل لیفت صورت
 • عوارض و مراقبت های لازم قبل و بعد از جراحی فیس لیفت
مشاوره جراحی لیفت صورت

ویژگی های عمل لیفت صورت

جراحی لیفت صورت جهت کاهش چین و چروک و جذابیت بیشتر پوست انجام می شود. با این عمل پوست صورت پانزده سال جوان تر به نظر خواهد رسید. همچنین نتایج آن تا هشت الی ده سال قابل مشاهده خواهد بود. در ادامه به برخی از ویژگی های لیفتینگ صورت اشاره شده است:

 • روشی ایمن و تهاجمی برای زیباسازی و جوانی پوست صورت
 • بهبود و کاهش چین و چروک و پیری پوست صورت
 • جوانسازی پوست و شفافیت بخشیدن به آن
 • افزایش جذابیت و بالا بردن اعتماد به نفس در فرد کاندیدای جراحی زیبایی
 • بالا کشیدن و سفت کردن پوست صورت

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس

نتیجه گیری

جراحی لیفت صورت در صورت داشتن ویژگی های کاندیدای مناسب، می تواند جذابیت و جوانی را دوباره به چهره افراد بازگرداند. فیس لیفت نتایج طولانی مدتی دارد و یک روش ایمن و بسیار راحت است. اگر عمل لیفت صورت توسط پزشک متخصص به درستی انجام شود، هیچ گونه جای برش و بخیه بر روی صورت نخواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط