مرکز زیبایی درنیکا
تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از روش‌های موثر در حوزه زیبایی است که می تواند نشانه های پیری و افزایش سن، همچون چین و چروک و ایجاد خطوط ریز بر روی پوست را کاهش داده و موجب زیباتر شدن ظاهر افراد شود. تزریق ژل می تواند به روشن ‌تر شدن پوست، از بین رفتن چین و چروک های موجود و اصلاح نقوص کمک کند.  تزریق ژل می تواند می تواند برای جبران حجم از دست رفته لب یا سایر نقاط صورت استفاده شود. در ادامه مقاله قصد داریم شما را با تزریق ژل آشنا کرده و کاربردهای این روش را با شما در میان بگذاریم. همچنین می خواهیم شما را با مزایا، کاندیدای مناسب، نحوه انجام این روش و مدت زمان نشان دادن نتیجه تزریق ژل آشنا کنیم. لطفا تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

تزریق ژل چیست؟

بسیاری از افراد ممکن است به دلایل مختلفی از وجود خطوط ریز و درشت و یا چین و چروک بر روی پوست خود احساس ناخوشایندی داشته باشند و بخواهند از روش ‌هایی موثر برای رفع این مشکل کمک بگیرند. یکی از این روش ها که می تواند برایشان بسیار مفید باشد تزریق ژل به نقاط مختلف بدن از جمله صورت است.

تزریق ژل اغلب در قسمت های فرو رفته صورت، لابه لای خطوط به وجود آمده و در قسمت هایی از صورت که دارای چین و چروک است و… انجام می شود. علاوه بر آن، این روش می تواند برای فرم دهی به نقاطی از بدن که دارای نقص هستند نیز به کار گرفته شود. لازم به ذکر است تمامی افراد از جمله خانم ها و آقایان با هر نوع پوستی می ‌توانند این روش را به کار بگیرند.

رویه تزریق ژل

کاربرد های تزریق ژل

تزریق ژل علاوه بر آنکه می تواند موجب از بین رفتن چین و چروک ‌ها و خطوط به وجود آمده بر روی پوست صورت شود، کاربردهای دیگری نیز برای افراد خواهد داشت. برخی از دیگر کاربردهای این روش زیبایی عبارتند از:

  • رفع مشکل گودی و سیاهی زیر چشم ها
  • افزایش استحکام پوست با رطوبت رسانی به آن و کشش پوست
  • پر شدن نقاطی از پوست خطوط ریز خنده در آن نقاط دیده می شود
  • از بین رفتن خطوط دور لب، چشم، پیشانی، ابرو و خط اخم
  • اصلاح فرم بینی و پوشاندن نقوص موجود
  • جوانسازی پوست دست و صورت
  • برجسته کردن گونه، لب و چانه
  • زاویه دهی به فک و چانه

لازم به ذکر است اغلب افرادی که برای تزریق ژل مراجعه می کنند برای استفاده از کاربردهای ذکر شده است. البته تزریق در دیگر نقاط بدن نیز انجام می شود؛ اما چندان مرسوم نیست.

رویه تزریق ژل

از آنجایی که تزریق ژل روش چندان درد آوری نیست برای انجام آن از بی حسی موضوعی استفاده می شود. در شروع، نوع ژل و برند آن انتخاب شده و بعد ناحیه تزریق تمیز و برای شروع کار آماده خواهد شد. حال محل مورد نظر تحت بی ‌حسی موضعی قرار می گیرد. البته لازم به ذکر است نحوه بی حسی به نوع ژل انتخابی بستگی دارد و در برخی مواقع اصلاً نیازی به بی ‌حسی وجود نخواهد داشت.

در مرحله بعد با استفاده از سوزن های مخصوص ژل به نقاط زیرین پوست تزریق خارج شد. میزان ژل و محل تزریق آن بستگی به خواست شما و تشخیص پزشک دارد. از آنجایی که این روش اغلب برای حجم دهی به لب و گونه مورد استفاده قرار می گیرد، تزریق بیش از اندازه ژل می تواند تاثیر عکس داشته و ظاهر خوشایندی نداشته باشد.

پس از پایان مرحله تزریق، ماساژ آرامی انجام شده و با این کار ژل به صورت یکنواخت در نقطه مورد نظر پخش شده و به این نقاط فرم داده می شود. در مرحله آخر نیز پزشک در صورت نیاز پماد آنتی بیوتیک و برای ساعات پس از تزریق، قرص و یا دارو تجویز خواهد کرد.

کاربرد های تزریق ژل


اثرات تزریق ژل چه زمانی قابل مشاهده است؟

نکته جالبی که در رابطه با تزریق ژل وجود دارد آن است که شما بلافاصله بعد از تزریق و گذراندن مراحل مرتبط با آن می توانید تاثیر این روش را ملاحظه کنید. البته بعد از گذشت ۳ تا ۷ روز بعد از جراحی این نتیجه بهتر خود را نشان داده و با تطبیق بافت پوست و ژل نتیجه بهتر خواهد شد.

از سوی دیگر زمانی که عوارض تزریق ژل به طور کامل از بین برود و دوران نقاهت این روش نیز به پایان برسد می توان اثرات نهایی را مشاهده کرد. به طور قطع با پایان دوره نقاهت نتایج بهتر خود را نشان خواهند داد.

لازم به ذکر است هر چقدر شما اقدامات لازم را بعد از تزریق ژل به درستی انجام دهید و توصیه های پزشک را بکار بگیرید اثرات این روش بهتر خود را نشان خواهند داد. همچنین این اقدامات و توصیه ها به طولانی تر شدن زمان ماندگاری ژل نیز کمک خواهد کرد.

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با روش تزریق ژل، کاربردهای آن، مزایای این روش، کاندیدهای مناسب و نحوه تزریق ژل آشنا کنیم. همچنین به این سوال پاسخ دادیم که اثر تزریق ژل چه زمانی قابل مشاهده خواهد بود. امیدواریم با خواندن این مقاله توانسته باشید اطلاعات مفیدی در رابطه با تزریق ژل بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط